Mainori K�rgkool Mainori K�rgkool Moodle Postkast Sisev�rk

Uudised

Usin üliõpilane! 

Kirjutad kursuse, lõpu- või magistritööd? Mõtted otsas ja ei tea kust saab abi? Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor kutsub üliõpilasi Raamatukogu Kohvikusse infot ammutama.
Tutvustame  EEK raamatukogu, erinevaid andmebaase, e- raamatuid ja palju muud, mis aitab kirjalike tööde jaoks infot leida.Teadmisi jagavad raamatukoguhoidja Kairit Johanson, haridustehnoloog Anneli Rumm ja õppejõud Anne Roosipõld, Siim Sultson. Aktiivseks kaasa löömiseks haara kaasa oma sülearvuti.
Raamatukogu Kohvik toimub laupäeval 29. novembril kell 17.00 Sketch House Cafe´s, Suur- Sõjamäe 10a. Üritus on eesti keeles.
Registreerimine ÕIS-is.
Kohtumiseni kohvikus!

Esmakursuslaste tutvumisõhtu 2014

Selleks korraks oleme kenasti saanud tuttavaks, vähemalt need kes kohal olid. ÜE tänab kõiki osalejaid meeleoluka õhtu eest, ilma Teieta poleks see õhtu selline tulnud, nagu ta oli. Lisaks soovime kindlasti tänada multimeedia teise kursuse üliõpilasi Rasmus Prikki ja Imre Lauri, kes aitasid tehniliselt ürituse õnnestumisele kaasa.

Loodame, et kõikidele kohalviibijatele meeldis meie selleaastane esimene koosviibimine. Järgmine pidulik võimalus kõikidel EEK tudengitel kokku saada on aasta alguses toimuval „Uue aasta vastuvõtu banketil“. Ning ärgem unustagem ka vahepeal toimuvad bowlingut, kuhu jagub kohti vaid kiirematele ning millele registreerimine algab õige pea.

ÜE puhkab nüüd paar päeva ja siis lähme kohe ÜE valimistega edasi J Kohtumiseni!

PS: Pilte näeb siit


Ajujaht!

Kuidas sulle meeldiks oma äriideed arendada inspireerivas seltskonnas, kus

sind toetavad parimad ettevõtjatest mentorid, koolitajad ja äriinglid nii Eestist kui välismaalt?

Lisaks paljudele ühisüritustele koos sarnaselt mõtlevate inimestega on sul võimalus väga kiiresti kasvatada endale muljet-avaldav kontaktvõrgustik ja saada osa ainulaadsest äriideede kiirendist, mis toetab sind teel ideest ettevõtteni. Ei mingeid trikke, ei mingeid osaluste jagamisi – puhas areng ja võimalus saada osa 50 000 eurosest auhinnafondist!

Ajujaht ootab sinu äriideed 19. oktoobriks 2014.

Esita oma idee: www.ajujaht.ee ja muuda maailm natukene paremaks!


Armsad  EEK tudengid !

Üliõpilasesindusele on kurdetud, et kohvikus Sketch, mis asub EEK Tallinna õppekeskusele mugavas läheduses , on vaheaegadel suur sööjatest tingitud  tung, mistõttu ooteaegade järjekorrad on veninud kuni 30 minutini.

Meil on teile rõõmustav uudis teada anda, et kohvik Sketch on vastu tulnud teie soovidele, parandada seda asjaolu !

 

* Kõikidele tudengitele pakutakse -10 % menüü täishinnast – seda igal ajal!
Palun teavita teenindajat enda tudengi staatusest enne tellimuse tegemist!

 

*  Lõunat on võimalik ette tellida juba lõunapausile eelneval vahetunnil, nt  telefoni teel (+372 666 4202) või  ise kohale minnes ja ette ära tasudes. See tähendab, et saate lõunapausil kohvikust toidu kohe kätte ilma ootamata!

 

*  Telefoni teel tellitud toitu on võimalik kaasa võtta mugavas take away pakendis – saate soovi korral einestada muudes ruumides !  

 

*  Kohvik on avatud E-R 09-17, L ja P 10-16. Õiged lahtioleku ajad kohviku ukse peal on veel muutmata.

 

 

Meeldivaid a la Carte elamusi kohvikus Sketch !

 

EEK Üliõpilaseindus
ye.eek.ee
10.10.2014


Tegevjuht

Eesti Üliõpilaskondade Liit otsib tegevjuhti

Täpsem info asub siin


Hei, Tudeng!

Kooliaasta on lõbusalt alanud, isegi rebased on juba teadlikud sellest, et tudeng olla on privileeg! Kõik pingutavad, et Tudeng saaks elu nautida. Just sel põhjusel tõime turule uue internetikeskkonna ISICkupong!

Tudengipõlv on elu kõige toredam aeg, mida tuleb täiel rinnal nautida. Igal õigel Tudengil on taskus ISIC kaart, mis annab tudengielule tõelise värvi ja väärtuse! Lisaks tuhandetele soodustustele siin ja sealpool piire naudib ISIC tudeng põnevaid eripakkumisi ISICkupongi vahendusel.

Tudeng on innovaatiline ja tragi ning hoiab igapäevaselt silma peal parimatel pakkumistel ISICkupongis.

Kui Sinu taskus ei ole ISIC kaarti, ei ole sa tõeline tudeng! Kogu ISIC kaartidest saadav tulu läheb Eesti Üliõpilaskondade Liidu eelarvesse, sest meie seisame Tudengi õiguste eest!

ISICkupong banner200x150


Tallinna Ettevõtlusinkubaatoris toimub

8. oktoobril avatud uste päev

8. oktoobril on uksed avatud nii Kopli ettevõtlusinkubaatoris (Kopli 98), Ülemiste ettevõtlusinkubaatoris (Suur-Sõjamäe 10a) kui ka Loomeinkubaatoris (Veerenni 24). Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite meeskond tutvustab huvilistele, mil moel saab inkubaator ja Loomemajanduse Arenduskeskus ettevõtjatele kasulikud olla. Kõigil huvilistel on võimalus tutvuda ka inkubaatorite ruumidega. Ootame kõiki ettevõtlushuvilisi osa saama tasuta seminaridest, kus saab lisateadmisi eksporditegevustest ning start-up ‘ide sisemaailmast. Kell 11:00 Kopli ettevõtlusinkubaator, Kopli 98, III korrus Seminar: KUIDAS VALLUTADA VÄLISTURGE? Kogemusi jagavad Playluggage ja Estelon Playluggage OÜ esindajad räägivad oma kogemustest Eesti müügikultuuris, toimivatest kommunikatsioonivormidest ja välisturule sisenemise strateegiatest. Alfred & Partners OÜ partner Alissa Vassilkova jagab kaubamärgi Estelon kõlarite teekonda välisturule.
Kell 17:00 Loomeinkubaator (Veerenni 24, Baltika kvartal, III korrus). Seminar: LINGVISTI TEEKOND LONDONISSE Keeleõppeprogrammi Lingvist asutaja Mait Müntel räägib oma kogemustest startup-kiirendis TechStars osalemisest. Tänavu kevadel osutus Lingvist üheks kümnest ettevõttest, kes valiti enam kui 1 500 kandidaadi seast välja mainekasse TechStarsi Londoni kiirendiprogrammi. Lingvist, varasema nimega Language Accelerator, on keeleõppetarkvara, mis kiirendab keeleõppeprotsessi ja vähendab kordades keeleõppele kuluvat aega. Keeleõppe kiirendamine saab võimalikuks tänu keele statistilisele analüüsile ning protsessi matemaatilisele optimeerimisele. Programm kaardistab õpilase teadmisi ning oskab õppeprotsessi suunata vastavalt kasutaja arengule. Ülemiste inkubaatori ruumidega ning ettevõtluskonsultantidega on võimalus tutvuda kell 9:00 -17:00. Seminaridele registreeruda saab siin: https://docs.google.com/forms/d/1zp3MNxGubM939fh_yOH2Oqnw0gnwJVJUr0v8x-b7qnw/viewform

Tallinna Ettevõtlusinkubaatoriga on läbi aastate olnud seotud moeloojad Xenia Joost ja Lilli Jahilo, ehtekunstnik Kärt Summatavet, tootedisainer Martin Saar, keeleõpet kiirendav Lingvist, agiilseid tarkvaralahendusi pakkuv AgileWorks jpt.

Lisaküsimustega pöörduge aadressil Katrin@inkubaator.ee

 

 


Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival

Pressiteade

06.10.2014

Noored filmigurud saavad end taas proovile panna!

 

Rakvere Gümnaasiumi õpilaste korraldatav vabariiklik lühifilmide festival toimub Rakvere Gümnaasiumis 2.-6. veebruarini ning alates tänasest saavad koolinoored ning tudengid üle Eesti end festivalile registreerida. Registreerimine kestab 31. detsembri südaööni, selleks ajaks tuleb korraldajatele saata ka enda lühifilm.
Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil jagatakse lühifilmid kahte vanusekategooriasse – kuni 19. aastased ning tudengid. Oma filmi saab korraldajatele saata 31. detsembrini, pärast seda alustab tööd eelžürii, kes valib välja 14 filmi, mis pääsevad finaalprogrammi. Täpsemad juhised filmi registreerimiseks ja lisainfot leiab festivali kodulehelt www.filmifestival.eu.

 

Kuigi peakorraldajad on tänavu 15. korda toimuval juubelihõngulisel Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivalil uued, on tegemist Eesti suurima noortelt noortele korraldatava filmifestivaliga samalaadsete seas. Ürituse mastaapsus ning tehniline võimekus on läbi aastate märkimisväärselt kasvanud ning peakorraldajad Karmen Roost ja Kaisa Erm ei luba mingil juhul ürituse kvaliteedil langeda. “Kuigi oleme festivali peakorraldajad alles esimest aastat, siis on filmifestival meile tänu eelevatele peakorraldajatele juba ammu väga armsaks saanud ning me anname endast parima, et üritus tuleks ikka sama võimas,” kinnitab Kaisa.

 

Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali eesmärgiks on motiveerida noori harjutama kätt filminduses. Ühtlasi on ürituse eesmärgiks anda omapoolne panus esitlemaks noorte teoseid laiemale publikule.

Festivali juured ulatuvad aastasse 2000, kuid täpselt ei tea keegi, miks ja kuidas üritus alguse sai. Läbi aastate on seda korraldanud Rakvere Gümnaasiumi õpilased ning maakondlikust lapsekingades “filmiõhtust” on välja kasvanud vabariiklik filmifestival, kuhu tahetakse oma filmiga osalema tulla. Eelmisel filmifestivalil osales 28 filmi ning võitjaks osutus Tõnu Tamm Tallinna 32. Keskkoolist filmiga “Matilda”.


 

EEK üliõpilasesinduse korraline koosolek toimus 02.09.2014

 Koosoleku kulgemise kohta saad lugeda koosoleku protokollist.

YœE koosolek 02.09.14


 

EEK üliõpilasesinduse valimiste tulemused 2014/2015.a

16.-25.märts 2014 toimusid järjekordsed EEK üliõpilasesinduse uue koosseisu valimised.

Valimiste tulemusena jagunesid hääled järgmiselt:

Birgit Paasma sai 44 häält ehk 27% koguhäältest
Laura Toomast 27 häält ehk 16,6%
Inna Nurmik 25 häält ehk 15,3%
Virve Sammelsaar 21 häält ehk 12,9%
Kaido Kabral 21 häält ehk 12,9%
Karl-Sander Joonson 17 häält ehk 10,4 %
Kaidi Niidas 8 häält ehk 4,9%

Üliõpilasesindus tänab kõiki hääletajaid !

* Avalduse alusel taandusid üliõpilasesinduse liikme kohtadest Kaidi Niidas ja Karl-Sander Joonson kevasemester 2014.a


 

EEK üliõpilasesinduse valimiste tulemused 2013/2014.a

Tere!

Meil on suur rõõm teha teatavaks Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasesinduse 2013/2014 koosseisu valimiste tulemused.

Kokku anti EEK õppeinfosüsteemis 344 häält ning hääled jagunesid alljärgnevalt:

 • Kristiin-Heleen Krillo (Tartu)- 67 häält (19,5 %)
 • Birgit Paasma (Tallinn)- 50 häält (14,5 %)
 • Linda Randoja (Viljandi)- 47 häält (13,7%)
 • Virve Sammelsaar (Tallinn)- 45 häält (13,1%)
 • Mariann Lutsoja (Tallinn)- 39 häält (11,3%)
 • Laura Toomast (Tallinn/Pärnu)- 38 häält (11%)
 • Akop Kodžaminasijan (Tallinn)- 31 häält (9%)
 • Inna Nurmik (Tallinn)- 21 häält (6,1 %)
 • Delerin Urbus (Tallinn)- 6 häält (1,7%)

Aitäh kõigile, kes oma hääle õppeinfosüsteemis andsid!! 🙂


EEK ÜE Kandidaadid 2013/2014

Päikselised tervitused!

Selleks korraks on Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasesinduse uude koosseisu kandideerimine lõppenud.

Selle aastaste kandidaatidega saate tutvuda: KANDIDAATIDE LEHEL  

Kandidaatide poolt hääletus algab ÕIS-is 25. märtsil ning kestab 7. aprillini (23.59).

Parimat

EEK üliõpilasesindus


EEK üliõpilasesinduse 2013/2014 koosseisu kandideerimine

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasesindusel on rõõm teatada, et alanud on üliõpilasesinduse 2013/2014 koosseisu kandideerimine. Kandideerimisavalduse saad, kui valid ülevalt menüüst ÜE Valimised, kus on kogu info valimiste kohta ning samuti avaldus, mille saad ala laadida ning ära täita. Täidetud avaldusi saate saata meile kuni 17. märtsini ning avaldused palume saata e-posti aadressile: ye@eek.ee

Seniks soovime teile aktiivset kandideerimist

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasesindus


EEK Üliõpilasesinduse filmiõhtu!

14.detsembril 2012 tulge kõik filmiõhtule!
Algul kl 18:00
Toimub meie omas aulas 2.korrusel
Üritus on TASUTA!!

Evendi leiad SIIT

 


Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor jõulupidu

Hei, Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilased!!

Sellel aastal tulevad jõulud teistmood nimelt 6. detsembril on tulemas jõulupidu, kus oma jõud on ühendanud kolm kooli: Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, EBS ja Tallinna Majanduskool, et pakkuda oma üliõpilastele pidu, mida taasiseseisvunud Eestis pole enne nähtud.

 

Kogu info ürituse Facebooki lehel:  https://www.facebook.com/events/167956743328663/


EEK Tallinn Bowlinguturniir 2012

Toimub 28. novembril algusega kell 19.00 Tallinnas Kuulsaalis (Mere pst 6, http://www.kuulsaal.ee).
Kuidas osaleda? Pane kokku neljaliikmeline võistkond (võistkonna liikmed peavad olema EEK üliõpilased) ning saada võistkonna nimi koos liikmete nimedega ning võistkonna kapteni telefoninumbriga e-posti aadressile: mariann.lutsoja@hotmail.com.
PS! Võistkondade arv on piiratud ehk soovitatav on kohe võistkond ära registreerida!

Lisainfo: Mariann Lutsoja (mariann.lutsoja@hotmail.com)


 

EEK koolisõrmuse tellimine!

Attention! Achtung! Tähelepanu!

Jälle on võimalus tellida Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor koolisõrmuseid.
Koolisõrmuseid saavad tellida alates II kursusel õppivad üliõpilased ning töötajad kellel on tööstaaži 2 või rohkem aastat.

Kuidas tellida?

Hõbesõrmuse maksumus koos graveeringuga on 27 €.
Kuldsõrmuse puhul kujuneb maksumus välja sõrmuse valmimisel, millest valmistamine maksab koos graveeringuga 39 € + kulla kulu ja kulla hetke hind.
(Näiteks: Kui sõrmus kaalub 5 grammi ja kuld maksab 36 €, siis hind kujuneb: 5*36€+39€ ehk 219 €)

Selleks, et sõrmus endale tellida tuleb AS Erahariduskeskus arveldusarvele (SEB Pank 10052028014003 või Swedbank 221018476201) kanda soovitava sõrmuse tasu ning selgitusse lisada EEK koolisõrmus ning oma nimi. Kui makse on sooritatud, siis saata maksekorraldus jyrgen.veerme@gmail.com e-posti aadressile ning lisada kirja sõrmuse suurus (sõrme suuruse mõõtmise vahend on ÜE ruumis Tallinna ÕK ning Tartu ÕK infolauas) ning soovitav tekst, mis sõrmusesse graveeritakse (soovitatavalt nimi ja lõpetamise aasta).

I semestril saab sõrmuste tellimusi esitada kuni 11. novembrini 2012.

II semestril saab sõrmuste tellimusi esitada 14. jaanuar 2013 – 21.aprill 2013.

Küsimuste tekkimisel või lisainformatsiooni saamiseks, kirjutage jyrgen.veerme@gmail.com

Ettevõtlikust
EEK üliõpilasesindus

 

 


 

 

EEK Tartu Sügis Bowling 2012

Hea Tartu mainorlane, kas oled nõus, et ….

…. ilmad on läinud üpriski jahedaks.

…. Pirogovi platsil enam naljalt õhtuti istuda ei viitsi.

…. tahaks koos lahedate inimestega midagi funi teha.

 

EEK üliõpilasesindus teab, mida te tunnete ning sellega seoses kuulutame välja EEK Tartu Sügis Bowlingu 2012 võistluse.

 

EEK Tartu Sügis Bowling 2012 toimub 20. novembril algusega kell 19.00 Tartus Fun Bowlingus (Võru tn 55F ehk Sõbra keskuse II korrus, http://funbowling.ee/) 

 

Kuidas osaleda? Pane kokku nelja (4) liikmeline võistkond (võistkonna liikmed peavad olema EEK üliõpilased) ning saada võistkonna nimi koos liikmete nimedega ning võistkonna kapteni telefoni numbriga e-posti aadressile: jyrgen.veerme@gmail.com.

 

PS! Võistkondade arv on piiratud ehk soovitatav on kohe võistkond ära registreerida!

 

Lisainfo: Jürgen Veerme (jyrgen.veerme@gmail.com) või Meri-Liis Karu (mirkamm@hot.ee). Samuti EEK üliõpilasesinduse koduleheküljelt ning Facebooki ürituse lehelt (http://www.facebook.com/events/450195475027137/)

 

 


Õppeaasta algus!

Miks ja miks

“Miks on taevas tähed,

miks on maa peal rohi,

kuhu ööseks läheb

kange tuulekohin?

Mina tean, kuid sina

asju alles uurid,

oma peene nina

raamatusse puurid.”

Hando Runnel

 

 

Inspireerivat, ettevõtliku ja meeleolukat uut õppeaastat

Soovib,

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasesindus

 


 

 

Ajujahi ettevalmistava koolitusprogramm!

Ettevalmistav koolitusprogramm 2012 – TALLINN

Kutsume Sind osalema Ajujahi ettevalmistavas koolitusprogrammis. Koolitus on kõikidele TASUTA ja osalejate arv on piiratud.
Registreerumine toimub 12. oktoobrini või kuni kohti jätkub.
Osalemiseks palume registreeruda järgneval lingil: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDEydF92d0ZaOW5LVzhaNnZSLTFGWnc6MQ#gid=0
Kui oled tudeng ja soovid Ajujahi koolitustel osalemist siduda oma õppetööga, siis vaata võimalusi järgnevalt lingilt: http://www.slideshare.net/aju-jaht/ainepunktid-ajujahilt-14603079

PS: Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor üliõpilasele annab koolituse läbimine  1 EAP valikaine punkte!

PROGRAMM JA TOIMUMISKOHAD
15. oktoober 2012
Maailmakohvik äriideede genereerimiseks ja esmase tagasiside saamiseks ekspertidelt ning kogenud ettevõtjatelt
TOIMUMISKOHT: Radisson Blu Hotel Olümpia Tallinn, Liivalaia 33
MODERAATOR: Klaas-Jan Reincke
KELL: 16.30-20.30

16. oktoober 2012
Lühikoolitus teemal, kuidas hinnata äriidee potentsiaali, turukõlblikkust ja realiseeritavust
TOIMUMISKOHT: Nordic Hotel Forum, Viru väljak 3
KOOLITAJA: Yrjö Ojasaar
KELL: 16.30-20.30

17. oktoober 2012
Praktiline töötuba äriidee esitlemise oskuste ja teadmiste saamiseks
TOIMUMISKOHT: Tallinn (täpsem asukoht teavitatakse registreerunutele)
KOOLITAJA: Yrjö Ojasaar
KELL: 16.30-20.30

25. oktoober 2012
Äriideede esitlemise võistlus (ingl. k. pitching contest).
TOIMUMISKOHT: Tallinn (täpsem asukoht teavitatakse registreerunutele)
KELL: 16.30-20.30

 

 


EEK TARTU ÕK. ICEBRAKER EHK KOOLIALGUSE/REBASTE PIDU!!!!

Mis toimub?

Pidu, kuhu on oodatud kõik EEK tudengid, kes Tartu õppekeskuses õpivad. Eriti oodatud on meie toredad esmakursuslased, kelle jaoks oleme välja mõelnud meeleolukad ja kaasakiskuvad mängud, mis nõuavad julgust, nutikust ja ettevõtlikust ning muidugi on parimatele ka auhinnad.

Millal?

Juba järgmisel kolmapäeval 26.09.2012 Tartus!

Mis kell?

Üritus algab kell 22.00. (Esimestele saabujatele tervitusjook!!!)

Kus toimub?

Pidu toimub Club Tallinna Picasso saalis (Narva mnt. 27A). Sisse pääseb VIP-pääsust, kus te saate omale vastava käepaela, millega pääsete ülesse Picasso saali ning pärast ka klubisse.

Miks ma peaks tulema?

Miks mitte, sest ettevõtlikus on voorus ning antud üritus on väga hea  võimalus näha ja tuttavaks saada inimestega, kellega me koos ühes koolis käime ja kes teab võib-olla sellel üritusel kohtud sa mehe või naisega, kellest saab sinu elu armastus või kohtad hoopis inimest kellega koos teenite esimese miljoni!!!!

Kelle käest ja kust kohast saab lisainformatsiooni?

Kõige kiiremini saab informatsiooni korraldajate käest, kelleks on Meri-Liis Karu (telef. 53496173) ja Jürgen Veerme (telef. 56996553). Samuti on võimalus saada lisainformatsiooni ürituse Facebooki lehelt, mis asub http://www.facebook.com/events/366359636774157/  ning üliõpilasesinduse Facebooki ja kodulehelt.

 

KOHTUMISENI PEOL!!!

EEK üliõpilasesindus


Ajujaht 2012/2013

Ajujaht on Eesti suurim ettevõtluskonkurss, mis edendab Eesti noorte ettevõtlikkust ja aitab kaasa uuenduslike ja teadusmahukate ettevõtete loomisele.

Ajujahil esitatav idee kandideerib sellel aastal 50 000 eurole.

Ideid oodatakse järgmistes valdkondades:

*Infotehnoloogia ja telekommunikatsioon
*Loomemajandus
*Sotsiaalne ettevõtlus
*Keskkond ja energeetika
*Tööstus ja disain
*Tervis ja biomeditsiin
*Turism ja teenusmajandusSellel aastal on Ajujahti võimalik siduda ka õppetööga ehk on vabaained Ajujaht I ja II.Ajujaht I = 1EAPAjujaht II= 4EAPAjujahi avaüritus toimub 27. septembril kell 13.00 Solarise keskuses.

Kõiki ideid saab esitada 18. novembrini www.ajujaht.ee .


EEK TUDENGITE MARSS AVAPARAADIL!!!

Hei, kõik vinged EEK üliõpilased!

Juba 17. septembril kell 20:20 toimub Tallinna Tudengipäevade Avaparaad ning seal oleme väljas ka meie EEK ÜLIÕPILASED!!

Saame kokku 19:45 Raekoja Platsil , kus sa leiad meid üles suure EEK lipu järgi.

 

Rohkem infot Facebook’i leheküljelt: http://www.facebook.com/events/462518467126486/

 

Let’s do it together!!! 🙂

EEK üliõpilasesindus

 


 

05.09.2012

Tallinna Tudengite Sügispäevad!

Tallinna tudengite sügispäevad toimuvad 17-20. september 2012 Vabaduse väljakul. Lisainformatsiooni kava ja ürituste kohta saab Tallinna tudengite sügispäevade kodulehelt http://www.tudengipaevad.ee/?   ning samuti nende Facebooki lehelt http://www.facebook.com/Tudengipaevad

 

 


 

 

30.04.2012

Hei tudeng,

Tallinna Tudengite Kevadpäevad toimuvad 7. maist – 11. maini ja selle aasta  programm on põnevam kui kunagi varem.

Viie päeva jooksul toimub pealinnas üle poolesaja erineva ürituse – kontserdi, võistluse, töötoa ja klubiürituse. Programmis on mitmed traditsioonilised ning samuti uued üritused, mille loodetavasti hästi vastu võtate.

Traditsioonilised üritused, millele ennustame suurt menu ning mida kõik hinge kinni pidades ootavad on kindlasti Öölaulupidu, Pubiralli, Majandusmõtleja, Tudengifest Staadionkontsert, kus esinevad August Hunt, Ska Faktor ja Tanel Padar & The Sun. Samuti on väga oodatud Tudengijooks, Pedafolk, Pappmasinate Romuralli ning  Tudengipäevi lõpetav Lõpupidu, mis sel aastal toimub Tallinna Tehnikaülikooli Tudengimajas.

Sel aastal on kavas ka palju uusi üritusi!

Tudengite Kevadpäevade programmiga saab tutvuda aadressil www.tudengipaevad.ee ja Facebookis www.facebook.com/tudengipaevad

 


 

 

23.04.2012

Hei, fotosõber!

Tule võta osa fotokonkursist “Õppides ja õpetades”!

Fotokonkurss “Õppides ja õpetades” on pühendatud Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor 20. aastapäevale. Konkursile ootame koolieluga seotud pilte. Osaleda võivad kõik.

Lisainformatsiooni leiad siit: http://ye.eek.ee/konkurss/

 


 

20.03.2012

 

Eesti Akadeemilisel Spordiliidul on hea meel kutsuda Sind

üliõpilaste spordiseminarile, mis toimub 27 – 29 aprill 2012.a.

ajaloohõngulises energialinnas, Narvas!

 

Eesti Akadeemiline Spordiliit (EASL) korraldab üliõpilastele sporditeemalisi seminare juba 14 aastat. Traditsiooniliselt toimuvad koolitused kaks korda aastas ning erinevates vahvates paikades üle Eesti. Koostöös TÜ Narva Kolledžiga saab seminar sel kevadel toimuma esmakordselt Ida-Virumaal.

Eeloleva seminari teemad on seotud tippspordist kuni üliõpilasspordini. Veel on kavas huvitavaid loenguid ja arutelusi teemadel- naiste roll üliõpilasspordis, sport ja poliitika, spordi toetamise võimalustest

jpm. Nagu ikka on loengute ning töötubade läbiviijateks tuntud Eesti inimesed ning oma-ala spetsialistid!

Narva linn pakub suurepäraseid võimalusi ka meelelahutuseks ning sportimiseks! Toimub suurejooneline seiklus Narva bastionite alal, külastame linnarahvale suletud piirkondi, loome suhteid väisüliõpilastega (Erasmus), saame osa Narva-Jõesuu omanäolisest Jüriöö jooksust – need on vaid üksikud märksõnad Narva spordiseminari meelelahutusprogrammi kohta.

Spordiseminarile ootame osalejaid kõikidest kõrgkoolidest üle Eesti! Osavõtumaks ühe inimese kohta on vaid 45         eurot (sisaldab osavõttu, majutust, toitlustamist, sportimist  ja meelelahutust kogu seminari

vältel). Registreerumisel palume kanda summa üle EASL a/k Swedbank: 221011374025.

 

Ootame registreerumisi kuni 16. aprillini aadressil easl@easl.ee või

7 333 233. Kuna osalejate arv on piiratud, siis palume registreeruda esimesel võimalusel!

Tarmo Jaakson        Peasekretär

Eesti Akadeemiline Spordiliit


 

 

23.02.2012

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor Üliõpilasesinduse valimised

 

2012-2013 a.Üliõpilasesinduse valimised on peagi ukse taga.  Kui Sulle meeldib korraldada, suhelda ning oled aktiivne ja suudad oma sõna maksma panna, siis KANDIDEERI EEK Üliõpilasesindusse.

 

Avaldusi saab saata 7. märtsini

 

Hääletada on võimalik 23. märtsini kuni 17.00

 

Rohkem infot EEK Üliõpilasesinduse ja kandideerimise kohta leiad SIIT

 


 

07.02.2012

WorkBook.ee – et raha poleks enam takistus!

Kujuta ette olukorda, kus noor tudengite paar otsustab kokku kolida, kuid nende valitud korter vajab veidi remontimist. Noored soovivad seinu värvida, aga ise nad selleks piisavalt osavad pole ning maalri palkamine mõnest firmast osutub liialt kalliks. Noorte raha kulub juba niigi õppemaksu maksmiseks, eneste ülalpidamiseks ning nüüd ilmnevad veel lisakulud seoses uue elamisega. Mida sellises olukorras teha? 

Kui vaid noored tunneks kedagi, kes on maalri tööd õppinud ja on nõus tegema seda mõistliku hinna eest, siis see lahendaks nende probleemi. Selleks, et taolisi inimesi leida on loodud WorkBook.ee – üli- ja kutsekooliõpilaste töö- ja praktikabörs.

Veebikeskkonna eesmärk on pakkuda noortele uusi võimalusi tiheda konkurentsiga tööturul. Tudengid ja kutsekooliõpilased on värskete oskustega ning oma ala asjatundjad, kes soovivad oma teadmisi ja oskusi nii enda kui ka teiste kasuks tööle rakendada. Leheküljel www.workbook.ee saavad tööd pakkuda nii õpilased kui ka kõik teised eraisikud, ettevõtted ja organisatsioonid. 

Noored võivad abiks olla kõiges, alates laspehoidmisest lõpetades peo toitlustamisega. Projektipõhised ja lühiajalised tööd eraisikutelt on vaid üks osa WorkBook.ee internetikeskkonnast. Töid ja praktikakohti pakuvad lehel ka ettevõtted ning tulevikus on oodata veel mitmeid lahedaid ja uuenduslikke lisafunktsioone.

Mis aga eristab WorkBook.ee-d juba olemasolevatest tööportaalidest? Vastus peitub eelkõige lehekülje suunitluses. WorkBook.ee on mõeldud tudengitele ja kutsekooliõpilastele, kes otsivad praktikat, uusi kogemusi ja võimalusi lisaraha teenimiseks. Noortel tööotsijatel on oma oskuste tõestamiseks võimalik koostada isiklik CV profiil, kuhu saab ka lisada pilte enda tehtud töödest. Profiili eesmärk on esindada inimese identiteeti. Tulevikus on võimalus oma CV-d internetipanga kaudu autentida, et tagada veebikeskkonna usaldusväärsus tööandjate suhtes. 

WorkBook.ee mission on leevendada noorte tööpuudust Eestis ning luua tudengitele ja kutsekooliõpilastele võimalikult soodsad tingimused tööturule sisenemiseks. Ettevõtte ühinemine meie kasutajaskonnaga näitab firma sotsiaalset vastutustundlikkust. Workbook.ee on toiminud juba alates 2011 aasta septembrist ning areneb pidevalt, eriti tänu selle hooaja Ajujahi konkursi finaali pääsemisele. 

Tee sinagi endale kasutaja!
www.WorkBook.ee

 


 

 

 

EEK korraldab 24. novembril algusega kell 12.00 Tallinna ja Tartu õppekeskuses KARJÄÄRIPÄEVA.

Karjääripäeval on üliõpilastel võimalik

 • saada praktilisi näpunäiteid töövestluseks ettevalmistamisel;
 • kuidas esineda töövestlusel;
 • mõista, mida ootab personalijuht kandideerijalt;
 • luua kasulikke kontakte tööandjate ja võimalike praktikakohtade pakkujatega.

Lisaks praktikakoha leidmisele on Sul võimalik saada 1 EAP, kui võtad aktiivselt osa karjääripäevast, esitad CV ja kandideerimisdokumendid ning osaled vähemalt ühel karjääripäeva raames läbiviidaval töövestlusel.

Karjääripäev toimub kahes etapis.

 • 24. novembril toimuvad loengud kandideerimisdokumentide vormistamise ja eduka kandideerimise põhimõtete kohta. Samuti on Sul võimalik tutvuda ettevõtetega, kes soovivad pakkuda praktikakohti. Reaalsed praktikakoha pakkumised on meie koostööpartneritelt.
 • 30. novembriks tuleb esitada oma kandideerimisdokumendid ja seejärel viivad praktikakohta pakkuvad ettevõtted läbi tööintervjuud, et valida endale sobivaim praktikant.

Osalemisest karjääripäeval palume teatada hiljemalt 21. novembriks:

 • Tallinna õppekeskusesse, registreerida otse õppekeskuses või e-posti teel tallinn@eek.ee;
 • Tartu õppekeskusesse, registreerida otse õppekeskuses või e-posti teel tartu@eek.ee.

 

13.mail kell 16.30 toimub „Nordic Look“ raames Eestis esmakordselt sotsiaalse moedisaini alane seminar, kus Eesti Kunstiakadeemia ja Soome Novia University of Applied Sciences disainitudengid esitlevad oma kollektsioonide kontseptsioone.

Ettekandega esineb tunnustatud Soome Design for All spetsialist Päivi Tahkokallio.

Seminari modereerib Kati Reijonen.

 

Moekonkursid- ja showd loovad kõrvaltvaatajas tihti arusaama moeloomingust, kui pelgalt individualistliku loovuse väljendusvormist, millel on nn tavatarbijaga vähe ühist ning kus mitmed tegelikkuses inimestele probleemsed riietusvaldkonnad on kõrvale jäetud. Näiteks on vanuritel ja puuetega inimestel väga raske leida masstoodangu seast riietusesemeid, mis oleksid lisaks funktsionaalsusele ja praktilisusele ka ilusad ja tujutõstvad.

Sel eesmärgil algatasid Eesti Kunstiakadeemia ning Turu Novia University of Applied Sciences projekti Fashion Empowerment, mille eesmärgiks on tuua moedisaini valdkonda innovaatilisi ja enam inimeste eripäradega arvestavaid lahendusi, kus disainprotsessi kaasatakse ka tarbijad.

Projekt Fashion Empowerment sai avalöögi käesoleva aasta märtsikuus ning päädib esitlustega sügisel Tallinnas ja Turus. Projekt on Euroopa Kultuuripealinn 2011 Tallinn – Turku ametlikes programmides ning toimub Baltic Fashion Project raames.

Seminari modereerib disainiteoreetik ja Novia University of Applied Sciences õppejõud Kati Reijonen, kes on spetsialiseerunud sotsiaalsele disainile ning disainialastele uurimismeetoditele.

Seminaril osalemine on tasuta ent eeldab eelnevat registreerimist, mida saab teha Nordic Look kodulehel www.nordiclook.ee. Nordic Look toimub Hopneri majas (end Matkamaja), Raekoja plats 18.

Pressiteate koostas:

Lilli Jahilo

Baltic Fashion Project projektijuht

Eesti Kunstiakadeemia
+372 5139757

lilli.jahilo@artun.ee


 

Abivalmid tudengid saavad aidata kaasa magistritöö kirjutamisele.

Küsimustik asub aadressil http://reelika.somee.com/TakeSurvey.aspx?survey=2.

Küsimustikule saab vastata  nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Vastamine võtab aega u 10 minutit.


 

EEK üliõpilasesindus kuulutas veebruari lõpus välja kooli sõrmuse kavandi konkursi.

Kokku laekus konkursile üheksa kavandit. Sõrmuse kavandi valimiseks moodustatud komisjon valis enda lemmiku ning otsustas, et üliõpilasted saavad kooli sõrmuseks kõige sobilikuma kavandi valida samuti kõigi laekunud tööde hulgast.

Üliõpilased näevad kavandeid ja saavad valida, milline tuleb uus kooli sõrmus üliõpilaste
sisevõrgus www.eek.ee kuni 15.aprillini.

Kuna peale kavandite esitamise tähtaja lõppu muutus kooli nime lühend, EEKK asendus EEK, siis muutub see ka sõrmusel.

EEK üliõpilasesindus


 

Eesti Ettevõtluskõrgkoolil Mainor on uus lühend ja uus domeen

Seoses sellega, et Mainori Kõrgkooli uueks nimeks alates eelmise aasta lõpust on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, võeti kasutusele ka uue lühendi ja ka uue kõrgkooli nimega kokkusobiva interneti domeeninime.

Senise lühendi EEKK asemel sai uueks lühendiks EEK ja mk.ee domeeni asemel sai uueks domeeniks eek.ee.

Uue lühend ja domeen võeti kasutusele alates 11. aprillist 2011.

Sellega seoses muutus:

– kodulehekülje aadress (www.mk.ee -> www.eek.ee)

– e-posti aadressid (eesnimi.perenimi@mk.ee -> eesnimi.perenimi@eek.ee)

– listide aadressid (listinimi@mk.ee -> listinimi@eek.ee)

– serverite aadressid (serverinimi.mk.ee -> serverinimi.eek.ee)

Paralleelselt uue domeeniga jääb määramata ajaks tööle ka vana domeeninimi mk.ee. See tagab, et juba aastaid kasutatud e-posti ja veebiaadressid toimiksid ka edaspidi. Samuti töötavad paralleelselt domeenid eekk.ee, euas.eu, euas.ee ning ehk.ee. Domeenid euas.eu ja euas.ee esindavad meie rahvusvahelist kuvandit ja tulenevad meie ingliskeelsest nimest Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences.


 

PRESIDENDI KIRJATALGUD

„Eesti ustest – sisse, välja”

Elasid välismaal, kuid tulid Eestisse tagasi?

Elad välismaal, kuid Eesti on  ikka südames ja mõtled kas naasta või mitte?

Pakid kohvrit, et laia ilma minna?

Kui vastasid vähemalt ühe korra “Jah”, on see üleskutse just Sulle!

Pane kirja oma lugu, mis seostub

– välismaale minemise ning sealt tulemisega,

– eestimaalaste ja muudest riikidest pärit inimeste avatuse ning

eneseteostusvõimalustega nii siin kui seal,

–  nii siin kui seal (taas)lõimumisega.

Töid on võimalik esitada 9.maini 2011.

Täpsem info: www.eetika.ee

Kirjatalgute patroon on Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves

Korraldavad: Tartu Ülikooli eetikakeskus ja Vabariigi Presidendi Mõttekoda

 


 

Üliõpilaste XII Suvemängude soodusregistreerumine kestab 31. märtsini!

 

Kõigil huvilistel on võimalus ennast jätkuvalt registreerida EASLi Üliõpilaste XII Suvemängudele osalema, mis toimuvad 1.-3. juulil Käärikul. Soodushind 25 EUR (390EEK) kehtib 31. märtsini, seega kiirustage! See sisaldab telkimiskohta telklaagris, 6 toidukorda, osavõttu spordi- ja meelelahutusprogrammist. Järgmises registreerimisvoorus on hind juba 31EUR (485EEK).

Samuti kestab märtsi lõpuni uudisala konkurss – osalemiseks tuleb saata uue ala nimi, täpne kirjeldus ja vaja minevate vahendite nimekiri oma kooli üliõpilasesindusele, kes edastab säravamad ideed EASL-ile. Kõrgkoolide poolt välja pakutud uudisala valimine toimub 31. märtsil ning see avaldatakse samal päeval ka EASL-i kodulehel.Tasuks parima idee välja käimise eest antakse ala nimele lisaks veel tolle kõrgkooli nimi, kust lahedaim programmipakkumine tuli.

EEKK üliõpilasesindus kutsub tudengeid ennast üles andma, kes soovivad ja plaanivad mängudest osa võtta.

Kirjuta ye@mk.ee märgusõnaga “suvemängud”.

Üliõpilasesindus maksab 50% osalustasust esimesel viietestkümnel inimesel, kes annavad endast märku enne 31. märtsi 2011.


 

Sellel kuul ilmus Eesti Üliõpilaslehe vahel ÕPPEKAVADE ARENDAMISE erileht.
Leht annab hea ülevaate, sellest mis on viimasel ajal muutunud õppekavade hindamises  ja mida see üldse tudengitele tähendab.

ÜE soovitab kõigil tudengitel lehte lugeda ja ennast õppekavade arendamise teemadega kurssi viia.

Õppekavade kohta saab lugeda ka

Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri kodulehelt

www.ekka.eu


 

25. märtsil toimub Tallinnas Vabaduse väljakul ja Tartus Raekoja platsil juba teist korda küünalde süütamine märtsiküüdamise ohvrite mälestuseks.

Otsime mõlemasse linna aktiivseid tudengeid, kes aitaksid meid ürituse korraldamisel. Abi on vaja küünalde maha laadimisel ja nende laiali paigutamisel.

Kui soovite ürituse korraldamisel kaasa lüüa, siis palun registreerige ennast aadressil www.eyl.ee/regvorm.

Pilte ja videot eelmise aasta üritusest näeb: http://www.tallinnapostimees.ee/?id=241758.

Küsimuste korral kirjutage tarmo.seliste@eyl.ee.

Tarmo Seliste
Kommunikatsioonijuht
Eesti Üliõpilaskondade Liit


 

 

EEKK rektor Krista Tuulik inaugureeriti 20. jaanuaril 2011

20. jaanuaril  toimus Tallinna õppekeskuse saalis EEKK rektori Krista Tuuliku inauguratsioon ja uue lipu sisseõnnistamine Tallinna Jaani koguduse õpetaja praost Jaan Tammsalu poolt.
Ametiketi andis Krista Tuulikule üle  AS Mainor nõukogu esimees Ülo Pärnits ning AS Erahariduskeskus nõukogu esimees Toomas Saal. Sõnavõttudega esinesid Eesti Rakenduskõrgkoolid SA tegevjuht Mati Lukas ja EEKK üliõpilasesindaja Heidi Pihla. Oma inauguratsioonikõne pidas rektor Krista Tuulik.
Inaugureerimise tseremoonia videoid on võimalik vaadata siit

Mainori Kõrgkooli uus nimi on Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor

Lähtudes soovist positsioneerida Mainori Kõrgkooli täpsemalt nii Eesti kui ka välismaa haridusruumis ning rõhutada üle-eestilisust ja ettevõtluspõhist õpet, jõuti Mainori Kõrgkoolis arusaamisele nime muutmise vajalikkusest.

Arutelu tulemusena otsustati taotleda Mainori Kõrgkooli uueks nimeks Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor (inglise keeles Estonian Entrepreneurship University of Applied Sciences).

AS Erahariduskeskuse nõukogu võttis 13.10.2010  vastu otsuse taotleda Haridus- ja Teadusministeeriumilt Mainori Kõrgkooli nime muutmist, mis on tänaseks leidnud HTMi poolt ka heakskiidu.

Eesti Ettevõtluskõrgkooli Mainor rektori Krista Tuuliku sõnul on vajalik positsioneerida kooli just ettevõtluse valdkonnas. „Oluline on see, et valdkond on selgelt eristuv, kaasaegne, riigi, ühiskonna ja ettevõtete poolt tunnustust leidev, mitte üleliia kitsas.  Uus positsioneering on ka meie olemasolevate õppekavadega paremini sobitatav ja rahvusvahelist arenguvõimalust pakkuv“, sõnas Tuulik. “Meil õpib täna ettevõtluse ja juhtimise valdkonnas kokku üle 2000 tudengi ja 50 magistrandi 12 Eesti linnas. See ongi meie eripära, mida uus nimi rõhutab,” selgitas Tuulik.

Nimi Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor võetakse ametlikult kasutusele alates 1.dets 2010 ning  tuuakse avalikkuse ette 2.-4. dets 2010 toimuval noorte infomessil Teeviit.

VAATA nimevahetuse pressikonverentsi siit

Ürituste kalender
<< aug. 2017 >>
ETKNRLP
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3